ارتودنسی-کاربردی

ارتودنسی کاربردی

ارتودنسی کاربردی تفاوت بسیار زیادی  با ارتودنسی دارد .

درمان ارتودنسی فقط صاف کردن دندان است در حالی که درمان ارتودنسی کاربردی تغییر شکل دادن و جابجا کردن فک بالا و فک پایین با هماهنگی دندان ها است. بدیهی است که درمان ارتودنسی کاربردی پیچیده تر و دشوار تر است. ارتودنسی کاربردی به وسیله استفاده از دستگاههای متحرک  باعث تحریک رشد در فک بالا و فک پایین می شوند. ارتودنسی کاربردی می تواند به شرط اجرای همه جانبه و استفاده درست مشخصات صورت و ظاهر صورت را ارتقا ببخشد. همچنین درمان ارتودنسی کاربردی می تواند زیبایی ظاهر را بهبود بخشد و هماهنگی بین اجزا صورت ایجاد کند. درمانهای ارتودنسی کاربردی قبل از بلوغ بهترین نتیجه را در بر دارد .

درمان کوچکی فک پایین به وسیله ارتودنسی کاربردی

در صورتی که چانه و  فک پایین کوچک و ضعیف باشد و یا رشد آن کمتر از مقدار معمول باشد این  مشکل با کمک ارتودنسی کارردی قابل برطرف شدن است .اغلب اوقات سنگینی فک بالا و تماس بیش از حد فک بالا با فک پایین باعث آزردگی مفاصل فک پایین می شود. در موارد شدید، مفاصل فک آسیب دیده می تواند باعث قفل شدن و جلوگیری از باز کردن دهان به طور معمولی شود. به کمک دستگاههای فانکشنال می توان فک پایین را به سمت جلو هدایت و راهنمایی کرد این دستگاهها باعث تحریک رشد فک پایین می شوند. دستگاههای فانکشنال دستگاههای متحرک و بزرگی هستند که برای اصلاح هردو فک بکار برده می شوند .

ارتودنسی-کاربردی

مشکلاتی که با کمک ارتودنسی کاربردی برطرف می شود

اختلالات گیجگاهی فکی، سردرد میگرنی، درد گردن شانه و پشت، سر گیجه، زنگ زدن در گوش، مشکلات شنوایی، انسداد راه هوایی فوقانی، تنفس دهانی، اختلات خواب  و مشکلات دیگر.

نمونه های بسیاری از مشکلات در ارتباط با عدم هماهنگی اسکلت صورت و مشکلات پزشکی وجود دارد. برای مثال افرادی با دهان تنگ اغلب دارای سینوس باریک و فشرده ای هستند با باز کردن دهان به وسیله ابزار ارتودنسی کاربردی سینوسها نیز باز می شوند و اجازه می دهند که هوا راحت تر و کارآمد تر جریان پیدا کنند.

کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد  به عنوان یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی در سعادت آباد شناخته شده است . دندانپزشکی در سعادت آباد بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند و با کادر مجرب خود سعی در ارائه بهترین خدمات را دارند.

در کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد خدمات زیر ارائه می گردد

لمینیت

ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *