تغییر-رنگ-کامپوزیت-دندان

تغییر رنگ کامپوزیت دندان

گاهی در درمان با کمک کامپوزیت دندان ممکن است که دندانپزشک زیبایی با اینکه در انتخاب رنگ کامپوزیت دندان دقت کافی داشته باشد ،اما بعد از مدت کوتاهی رنگ کامپوزیت دندان تغییر کند .

ترمیم دندان با دو روش کامپوزیت دندان و آمالگام انجام می شود ،که در این جا به بررسی این موارد می پردازیم

ترمیم دندان با کمک آمالگام

از آمالگام بیشتر برای دندان های تخریب شده و همچنین پوسیده استفاده می شود .آمالگام از استحکام بسیار خوبی بر خوردار است اما متاسفانه همرنگ دندان نمی باشد و به رنگ فلز می باشد . اگرچه به دلیل خاصیت و استحکام خوبی که دارد عایق حرارتی و همچنین الکتریکی خوبی می باشد اما از نظر زیبایی جلوه ای ندارد و سبب تغییر رنگ در دندان ها می شود .

تغییر-رنگ-کامپوزیت-دندان

تغییر رنگ آمالگان ها

در صورتی که دندانی که با آمالگام درمان شده است به مرور زمان دچار تغییر رنگ بشود  می توان ان را درمان کرد . در مرحله اول علت تغییر رنگ مشخص می گردد. اگر از دلایل این تغییر رنگ پوسیده شدن نواحی سالم دندان باشد باید دندانپزشک زیبایی آمالگام های قبلی را خارج کند و دوباره برای پر کردن این مواد اقدام کند . اما اگر علت این تغییر رنگ تنها مصرف مواد غذایی حاوی سولفوردار می باشد باید با کمک بیلچینگ دندان  ترمیم دندان ها را انجام داد

ترمیم دندان با کمک کامپوزیت دندان

همانطور که در مقالات پبشین نیز گفته شده است ،کامپوزیت ها مواد همرنگ دندان ها می باشند .کامپوزیت های دندان در مقاسیه با آمالگام ها استحکام پایین تری دارند اما از لحاظ زیبایی بسیار قوی تر از آمالگام ها هستند .

گاهی نیز کامپوزیت های دندان به دلیل ترکیبات رنگی تغییر رنگ می دهند . البته باید گفت رعایت بهداشت دهان و دندان ها در تغییر رنگ کامپوزیت ها موثر می باشد  و تغیرر رنگ کامپوزیت دندان می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد .

درمان رنگ کامپوزیت دندان

کامپوزیت های دندان بیشتر برای دندان های قدامی مورد استفاده قرار می گیرند در نتیجه رنگ در آن ها در زیبایی دندان ها بسیار مهم می باشد . در صورت تغییر رنگ کامپوزیت دندان ها می توانید با لمینیت و بیلچینگ دندان تغییر رنگ ایجاد شده در دندان ها را پوشاند .

کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد  به عنوان یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی در سعادت آباد شناخته شده است . دندانپزشکی در سعادت آباد بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند و با کادر مجرب خود سعی در ارائه بهترین خدمات را دارند.

در کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد خدمات زیر ارائه می گردد

لمینیت

ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *