تفاوت جرم گیری دندان و لمینیت

تفاوت جرم گیری دندان و لمینیت

جرم گیری دندان و لمینیت هر دو به منظور داشتن لبخندی زیبا و دندان های سالم استفاده می شوند .

اگر فردی مراقبت از دندان های خود را انجام ندهد و به بهداشت دندان هایش توجه نکند ،سبب خرابی و جرم گرفتن دندان ها می شود و در نتیجه دندان هایش روبه زردی می روند . البته ناگفته نماند زردی دندان ها خود می تواند عللی داشته باشد .

تفاوت-جرم-گیری-دندان-و-لمینیت

در برخی حالات زردی و بدرنگی دندان ها با کمک قلم های جرم گیری دندان برطرف می شود . در مواردی که زردی دندان ها ناشی از مصرف سیگار،رنگ های غذایی،داروهای مصرفی و .. باشد .

این روش جرم گیری وسفید کردن دندان ها هیچ گونه آسیبی به مینای دندان ها نمی رساند . اما روش دیگری نیز امروزه وجود دارند که در آن بر مینای دندان مواد شیمیایی گذاشته می شود و این مواد سبب تغییر رنگ و جرم گیری دندان ها می شود .

علیرغم تصورات برخی مردم که جرم گیری را برای دندان ها مضر می پندارند ، جرم گیری نه تنها برای دندان ها مضر نیست بلکه با از بین بردن مواد خشن سطح دندان ها ، باعث سلامت لثه ها می شود.

اما وقتی که زردی دندان ها مربوط به عدم رعایت بهداشت نباشد وامری ژنتیکی باشد ،سفید کردن دندان ها با جرم گیری نمی تواند نتیجه بخش باشد و تنها با کمک لمینیت دندان ها می توانیم از شر این زردی و بدرنگی خلاص شد.

لمینیت لایه ای از مواد همرنگ دندان است که برای اصلاح فرم،شکل،طول،رنگ و از بین بردن فاصلات بین دندان است.لمینیت دونوع دارد.نوع اول کامپوزیت می باشد .این نوع از لمینیت در مطب پزشک ساخته می شود.مزیت لمینیت های کامپوزیتی این است که اولا قیمت آنها به نسبت ارزان تر است ،ثانیا تراش کمتری دارند در نتیجه از زیبایی بالاتری برخوردار هستند.این روش سفید کردن دندان به کمک لمینیت از جنس کامپوزیت یکی از اولین و بهترین روش ها برای درمان زردی و بدرنگی دندان ها است.

نوع دوم لمینیت نیز از نوع سرامیکی می باشد . لمینیت سرامیکی در لابراتور ساخته می شود.

لمینیت های سرامیکی نسبت به لمینیت های کامپوزیتی از کیفیت بالاتر،ثبات رنگ بیشترو زیبایی بیشتری برخوردار هستند .

در کلینیک دندانپزشکی زیبایی غرب تهران تمام خدمات مربوط به زیبایی دندان با بهترین کیفیت انجام می شود .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی مهراد

ارسال پاسخ