جرم گیری دندان و لمینیت هر دو به منظور داشتن لبخندی زیبا و دندان های سالم استفاده می شوند ؛ اگر فردی مراقبت از دندان های خود را انجام ندهد و به بهداشت دندان هایش توجه نکند ، سبب خرابی و جرم گرفتن دندان ها می شود و در نتیجه دندان هایش رو به زردی می روند. البته ناگفته نماند زردی دندان ها خود می تواند عللی داشته باشد.

در برخی حالات زردی و بدرنگی دندان ها با کمک قلم های جرم گیری دندان برطرف می شود . در مواردی که زردی دندان ها ناشی از مصرف سیگار ، رنگ های غذایی ، داروهای مصرفی و .. باشد ، باید با روش هایی مانند بلیچینگ اقدام به درمان و رفع بد رنگی دندان کرد.

جرم گیری و سفید کردن دندان ها هیچ گونه آسیبی به مینای دندان ها نمی رساند . اما روش دیگری نیز امروزه وجود دارد که در آن بر مینای دندان مواد شیمیایی گذاشته می شود و این مواد سبب تغییر رنگ و جرم گیری دندان ها می شود .

علیرغم تصورات برخی مردم که جرم گیری را برای دندان ها مضر می پندارند ، جرم گیری نه تنها برای دندان ها مضر نیست بلکه با از بین بردن مواد خشن سطح دندان ها ، باعث سلامت لثه ها می شود.

اما وقتی که زردی دندان ها مربوط به عدم رعایت بهداشت نباشد و امری ژنتیکی باشد ، سفید کردن دندان ها با جرم گیری نمی تواند نتیجه بخش باشد و تنها با کمک لمینیت دندان ها می توانیم از شر این زردی و بدرنگی خلاص شد.

لمینیت لایه ای از مواد همرنگ دندان است که برای اصلاح فرم ، شکل ، طول ، رنگ و از بین بردن فاصلات بین دندان است.

لمینیت دونوع دارد : نوع اول کامپوزیت می باشد ، این نوع از لمینیت در مطب پزشک ساخته می شود. مزیت لمینیت های کامپوزیتی این است که اولا قیمت آنها به نسبت ارزان تر است ، ثانیا تراش کمتری دارند در نتیجه از زیبایی بالاتری برخوردار هستند. این روش سفید کردن دندان به کمک لمینیت از جنس کامپوزیت یکی از اولین و بهترین روش ها برای درمان زردی و بدرنگی دندان ها است.

نوع دوم لمینیت نیز از نوع سرامیکی می باشد . لمینیت سرامیکی در لابراتور ساخته می شود.

لمینیت های سرامیکی نسبت به لمینیت های کامپوزیتی از کیفیت بالاتر، ثبات رنگ بیشتر و زیبایی بیشتری برخوردار هستند.

در کلینیک دندانپزشکی زیبایی غرب تهران تمام خدمات مربوط به زیبایی دندان با بهترین کیفیت انجام می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *