تفاوت لومینیرز با لامینیت

تفاوت لومینیرز با لامینیت

شاید شما نیز کلماتی مانند لامینیت دندان یا لومینیرز را شنیده باشید ولی زمانی که می خواهید دندان های خود را روکش کنید ، ندانید تفاوت لومینیرز با لامینیت چیست . برای اینکه بتوانید درمان مناسب را برای دندان های خود انتخاب نمایید شناخت تفاوت های بین این دو روکش دندانی بسیار مهم می باشد . هر کدام از این دو روش می تواند به شما برای اصلاح طرح لبخند و داشتن دندان هایی مرتب و چهره ای جذاب و زیبا به شما کمک نماید. هرکدام از این روش ها نسبت به روش دیگر ، دارای مزایا و معایبی هستند که در دامه به آن ها می پردازیم. عزیزانی که قصد انجام روکش های دندانی را دارند ، می توانند با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی مهراد و مشورت با تیم دندانپزشکی مجرب این مجموعه از خدمات این مرکز استفاده نمایند.

تفاوت لومینیرز با لامینیت

 

لامینیت

روش درمانی لامینیت دندان ، تکنیکی است که برای اصلاح طرح لبخند ، تغییر و مرتب کردن دندان ها و همچنین اصلاح رنگ دندان ها برای داشتن لبخندی زیبا و چهره ای هرچه جذاب تر مورد استفاده قرار می گیرد.

مراقبت از لامینیت ها

کسانی که از روکش دندانی لامینیت استفاده می نمایند ، ممکن است که با مشکلاتی مانند افتادن ، شکستگی ،  اختلال در چسبندگی با دندان و لب پر شدن مواجه شوند که هیچکدام جای نگرانی نداشته و قابل ترمیم است . بیماران باید بدانند که لامینت دندان هم درست مانند دندان های طبیعی آن ها نیاز به مراقبت و توجه دارد و بیمار باید روزانه حداقل 2 بار با مسواک و نخ دندان نسبت به پاک سازی آن ها اقدام نماید. علاوه بر بهداشت آن ها ، نگهداری صحیح آن ها نیز بسیار مهم است. خوردن و گاز زدن خوراکی های سفت مانند سیب و هویج و یا شکستن اجسام با دندان بزرگ ترین دشمن سلامتی لامینیت دندان است.

لومینیرز

لومینیرز دندان یکی از روکش های دندانی است که مانند لامینیت برای مرتب کردن ظاهر دندان ها مورد استفاده قرا ر می گیرد. این روکش های دندانی نازک  از جنس پلی اتیلن هستند که مانند یک ناخن مصنوعی به سطحی از دندان که در معرض دید است ، چسبانده می شود. از این روش می توان برای اصلاح نامرتبی دندان ، فاصله بین دندان ها ، بد شکلی ، بد رنگی و کوتاه بودن دندان‌ها استفاده نمود . در این روش به دلیل برجسته شدن لثه ها ، امکان آسیب به لثه وجود داشته و دندانپزشک ها ترجیح می دهند که بیشتر از روش لامینیت استفاده نمایند.

تفاوت لومینیرز با لامینیت

1ـ ماندگاری لومینیرز بیشتر از لامینیت است.

2ـ چون در روش لومینیرز لثه ها برجسته می شود ، امکان آسیب به لثه ها وجود دارد.

3ـ برای اجرای روکش لامینیت دندان ، برای قرار گیری روکش ، دندان ها تراش داده می شوند و اگر بیمار بعد از مدتی بخواهد دندان های خود را به حالت اولیه خود برگرداند ، با مشکل مواجه خواهد شد.

4ـ تکنیک لومینیرز ممکن است که باعث ایجاد حساسیت کوتاه مدت به مواد غذایی سرد و گرم در دندان ها شود.

5ـ سرعت اجرای لومینیرز بیشتر از لامینیت بوده و در مدت زمان کوتاه تری روی دندان اجرا می شود.

برخی خدمات کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی مهراد

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی مهراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *