لامینیت دندان

لامینیت دندان

داشتن دندان هایی سفید و مرتب در لبخندی زیبا و تاثیر گذار ، یکی از فاکتورهای اصلی جذابیت چهره افراد به شمار می رود. لامینیت دندان با رفع مشکلات ظاهری دندان ها می تواند با اصلاح طرح لبخند بیمار ، گام بزرگی برای رسیدن به این هدف باشد. عزیزانی که مایل به انجام لامینیت دندان باشند ، همه روزه می توانند با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی مهراد ، از خدمات این کلینیک بهرمند شوند.

لامینیت دندان

لامینیت دندان چیست ؟

لامینیت دندان ، یک لایه بسیار نازک است که روی دندان ها چسبانده شده و با لیزر فیکس می شود . جنس این لایه های نازک سرامیکی و یا کامپوزیتی بوده و با اصلاح بدشکلی ، بدرنگی ، شکستگی ، ترک خوردگی ، کجی دندان ها و فاصله بین دندان ها ، معایب طاهری دندان ها را از بین می برد و باعث می شود بیمار طرح لبخندی جذاب داشته باشد. در موارد بسیار زیادی لامینیت دندان می تواند جایگزینی برای درمان ارتودنسی باشد که بعد از انجام عکس برداری از دندان ها ، مشخص می شود که بیمار می تواند از لامینیت دندان استفاده نماید یا خیر.

لامینیت دندان با حداقل میزان آسیب به دندان ها می تواند روش بسیار مناسبی برای اصلاح طرح لبخند بیماران در زمان کم و هزینه پایین باشد . معمولا از این روش برای اصلاح جایگاه های دندانی ، اصلاح دندان هایی با لبه های مضرس ، اصلاح شکستگی های کوچک در لبه دندان ها ، اصلاح روابط فکی ، بر طرف نمودن بد رنگی ، از بین بردن شدید ترین بهم ریختگی های دندانی ، و اصلاح رنگ دندان و روشن تر نمودن دندان ها استفاده می شود.

انواع لامینیت دندان

لامینیت دندان دارای دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی است که هرکدام مزایای خاص خود را دارد . در ادامه به شرح هر یک از آن ها می پردازیم.

1ـ لامینیت های کامپوزیتی  :برای استفاده از این نوع لامینیت دندان ، پزشک برای قرار دادن آن ها روی دندان لازم نیست دندان ها را خراش دهد. لامینیت های کامپوزیتی ضخامتی در حدود 5/0 میلیمتر دارند و مانند یک ناخن مصنوعی نازک روی دندان ها می نشینند. از مزایای این نوع از لامینیت دندان می توان به تنوع رنگی آن ها اشاره نمود که رد هر بیمار متناسب با سلیقه و رنگ دندان های او می توان رنگ مناسب را برای او انتخاب نمود.

2ـ لامینیت های سرامیکی  :برای قرار گیری لامینیت های سرامیکی لازم است که دندان ها مقداری تراش بخورند. این نوع از لامینیت طریف تر و براق تر از نوع کامپوزیتی آن بوده ولی هزینه آن نسبت به نوع کامپوزیتی بالاتر است.

برخی خدمات کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی مهراد

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی مهراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *