لمینیت کامپوزیتی

لمینیت کامپوزیتی

امروزه روشهای متنوعی برای زیباسازی دندانها و اصلاح طرح لبخند انجام می‌گیرند. یکی این روشها درمان با لمینیت است. این درمان موجب زیبایی دندانها و در نتیجه لبخند فرد می‌شود. لمینیت یک پوسته‌ی نازک و ظریف است که با توجه به سایز دندان ساخته می‌شود و روی دندان قرار می‌گیرد.

لمینیت کامپوزیتی

کاربردهای لمینیت دندان

لمینیت دندان کاربردهای فراوانی دارد که مهمترین آنها را نام می‌بریم:
• ایجاد تناسب در سایز دندانها
• زیبا و درخشان کردن دندانها
• افزایش طول دندانها
• رفع فواصل بین دندانی
• ترمیم دندانهای شکسته، کوچک و بد فرم

انواع لمینیت و تفاوتهای آنها با هم

لمینیت در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی ساخته می‌شود که لمینیت کامپوزیتی نسبت به لمینیت سرامیکی قیمت پائین‌تری دارد. این تفاوت هزینه به جنس مواد مصرفی برمی‌گردد. در روش کامپوزیت ونیر نیازی به تراشیدن دندانها نیست یا اگر مجبور شوند، تراش کمی روی دندانها ایجاد می‌کنند. لمینیت سرامیکی در لابراتوار ساخته می‌شود ولی تمام مراحل لمینیت کامپوزیتی در مطب دندانپزشک انجام می‌شوند. نوع سرامیکی این درمان از ماندگاری بالاتری نسبت به نوع کامپوزیتی برخوردار است. لمینیت سرامیکی را روش غیر مستقیم می‌نامند زیرا یک مرحله از این درمان در لابراتوار انجام می‌شود ولی کامپوزیت ونیر یک روش مستقیم است زیرا نیازی به لابراتوار ندارد و تمام مراحل در یک جلسه قابل انجام هستند.

ویژگی‌های لمینیت کامپوزیتی

• از جنس پلاستیک یا رزین است.
• به علت جنس مواد سازنده، قابلیت جذب رنگ دارد.
• هنگام بروز تغییر رنگ می‌توان کامپوزیت ونیر را پولیش کرد.

هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه‌ی کامپوزیت دندان به کیفیت مواد مورد استفاده، میزان صدمه‌ای که به دندان وارد شده است، درمانی که انجام می‌شود، مهارت، تجربه‌ی دندانپزشک و منطقه‌ی جغرافیایی کلینیک بستگی دارد. به همین دلایل هزینه‌ی کامپوزیت ونیر برای افراد مختلف با هم تفاوت دارد. متقاضیان می‌توانند جهت اطلاع از هزینه‌های دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندانپزشکی مهراد با این کلینیک تماس بگیرند و در صورت لزوم به صورت حضوری مراجعه کنند.

عوارض لمینیت کامپوزیتی

هرچند لمینیت کامپوزیتی شباهت زیادی به دندانهای اصلی دارد و جهت پوشاندن بد رنگی دندان انتخاب می‌شود ولی به هر حال جایگزین کاملی برای دندان به حساب نمی‌آید. گاهی با دقت زیاد در دندانهای درمان شده متوجه تفاوت رنگ آنها با دندانهای طبیعی می‌شویم. البته دندانهای اصلی هم در حالت عادی همگی یکرنگ نیستند. در مجموع مزایای لمینیت کامپوزیتی بیشتر از معایب آن است و عوارض این روش بسیار اندک است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

در کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران خدمات زیر ارائه می گردد:

لمینیت

ارتودنسی

ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان

کامپوزیت دندان

اصلاح طرح لبخند

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *