لومینیرز

لومینیرز

لومینیرز جدیدترین و محبوب ترین نوع روکش ونیر می‌باشد که بسیار نازک است و به دلیل عدم نیاز به تراشیدن دندان و قرارگیری آسان آن روی دندان برای دندانپزشک و بیمار بسیار روش مناسبی است.

لومینیرز

کاربرد لومینیرز

مهمترین کاربرد لومینیرز دندان برای بیمارانی است که دچار فواصل بین دندانی زیادی هستند یا دندانهای آنها اندکی کج می‌باشد. بیشتر دندانپزشکان تلاش می‌کنند برای قرار دادن روکش های زیبایی روی دندان آسیب کمی به دندانها وارد شود و فقط مقدار محدودی روی دندان را می‌تراشند تا با چسباندن روکش روی دندان ظاهر آن به نظر طبیعی برسد.

 لومینیرز دندان برای موارد زیر مناسب است:

  • اصلاح دندانهای پوسیده و دندانهایی که دچار تغییر رنگ شده‌اند.
  • اصلاح طرح لبخند دندان و زیبایی لبخند (لبخند هالیوودی)
  • اصلاح دندانهای شکسته یا ترک خورده
  • اصلاح کجی و نامنظمی اندک دندانها
  • برطرف کردن فواصل بین دندانها
  • اصلاح کوچک بودن دندانها
  • تغییر و اصلاح فرم دندانها

ماندگاری لومینیرز دندان

براساس تحقیقات انجام شده در رابطه با عمر لومینیرز دندان به این نتیجه رسیده‌اند که ماندگاری این روکش با کامپوزیت دندان مساوی است. اگر مراقبتهای لازم به درستی انجام شوند طول عمر لومینیرز به ده سال می‌رسد و طبق یکی از تحقیقات انجام شده در این زمینه در 94% مواقع دوام لومینیرز به 20 سال هم رسیده است.

تفاوت لومینیرز دندان و ونیر دندان

شاید شما هم هنگام تحقیق در مورد روکشهای زیبایی دندان به اسامی پرسلین، ونیر، کامپوزیت و لومینیرز برخورده‌اید و در صدد کشف تفاوتهای بین آنها هستید.

ونیرها روکشهایی هستند که فقط برای پوشاندن دندانهای جلویی به کار می‌روند. ونیرهای دندان معمولاً از جنس پرسلین می‌باشند و مقاومت زیادی دارند. در برابر پوسیدگی مقاومت نشان می‌دهند، دچار تغییر رنگ نمی‌شوند، ظاهری طبیعی دارند و نگهداری از آنها خیلی راحت است. با چسباندن ونیر روی دندان ضخامت دندان افزایش می‌یابد، به همین دلیل پیش از نصب روکش، دندان را می‌تراشند تا ونیر به درستی روی آن قرار بگیرد.

مزایای لومینیرز

برای انجام این روش باید دندانپزشک شما مجرب و ماهر باشد تا به شما دندانهایی زیبا و در عین حال طبیعی تحویل بدهد. لومینیرزها نسبت به ونیرها ضخامت کمتری دارد و خیلی نازک (به نازکی یک لنز چشمی) هستند و به همین دلیل برای چسباندن آنها نیازی به تراش روی دندانها نیست. در نتیجه به مینای دندان آسیبی نمی‌رسد و از همه مهمتر اینکه درمان با لومینیرز نسبت به ونیر از سرعت و سهولت بیشتری برخوردار است و بعد از انجام این درمان هیچگونه درد و ناراحتی احساس نمی‌شود.

در کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران خدمات زیر ارائه می گردد

لمینیت

ایمپلنت دندان

کامپوزیت دندان

بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *