مراحل-ایمپلنت-دندان

مراحل ایمپلنت دندان

زمانی که فردی دندان خود را از دست می دهد از ایمپلنت دندان استفاده می کند . ایمپلنت دندان به معنی کاشت دندان های از دست رفته می باشد .

طول درمان و جلسات مورد نیاز برای ایمپلنت دندان ها به تعداد دندان های از دست رفته در فرد بستگی دارد . در بعضی موارد که تعداد دندان های از دست رفته فرد محدود می باشد حتی می توان این روش را در تنها در 2 جلسه انجام داد .

مراحل-ایمپلنت-دندان

مراحا انجام ایمپلنت دندان

این مراحل به میزان زیادی بستگی به تعداد دندان های از دست رفته در فرد دارد . تعداد جلسات مورد نیاز با کمک این روش درمان از 3-9 جلسه درمان متغیر می باشد .

مراحل انجام ایمپلنت دندان شامل موارد زیر می باشد .

  • ویزیت دندان

در مرحله اولیه شروع درمان دندانپزشک زیبایی به بررسی وضعیت بیمار و وضعیت دندان های فرد می پردازد . سپس در رابطه با روش درمان و نحوه در مان  همچنین مدت زمان مورد نیاز برای درمان با بیمار خود صحبت می کند . در مرحله ویزیت تمام وضعیت دهان و لثه و استخوان دهان مورد ارزیابی قرار می گیرد .

  • کشیدن دندان

در صورتی که از دندان های از دست رفته ،قسمت هایی باقی مانده باشد آن را از دهان خارج می کنند و سپس پایه ایمپلنت را برای بیمار قرار می دهد .

  • بازسازی استخوان ها

اگر از زمان از دست دادن دندان مدت زمان زیادی بگذرد ،امکان آسیب یبه سایر دندان ها و استخوان در فرد وجود دارد ،که دندانپزشک در این مرحله به اصلاح آن ها می پردازد .

  • نصب کردن پایه ایمپلنت

بعد از طی کردن مراحل قبل برای آماده سازی دندان برای کاشت دندان پایه دندان ها را ناحیه دندان از دست رفاه قرار می دهند .

  • آشکار سازی و قالب گیری

در مرحله آشکار سازی و قالب گیری از فضای دندان های از دست رفته قالبی تهیه می کنند و به آزمایشگاه برای ساخت ایمپلنت تحویل می دهند . بعد از آماده شدن دندان ،بیمار برای کاشت ایمپلنت اقدام می کند .

اقدامات مور نیاز بعد از انجام ایمپلنت دندان

  • پیروی از تجویزات و دستورات دندانپزشک ،از جمله مصرف آنتی بیوتیک ها برای تسکین درد
  • عدم مصرف سیگار  قلیان
  • از تف کردن آب دهان خود تا جای ممکن خودداری کنید .
  • از غذاهای سفت و خشک استفاده نکنید و غذاهای نرم وآبکی را جایگزین آن ها کنید .

کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد  به عنوان یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی در سعادت آباد شناخته شده است . دندانپزشکی در سعادت آباد بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند و با کادر مجرب خود سعی در ارائه بهترین خدمات را دارند.

در کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد خدمات زیر ارائه می گردد

لمینیت

ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *