مراقبت-های-بعد-از-ارتودنسی-دندان

مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان

موفقیت در ارتودنسی دندان ها نیاز به مراقبت های لازم بعد از ارتودنسی  دارد. در این مقاله در رابطه با مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان صحبت می کنیم

مراجعه منظم و پی در پی به دندانپزشک

در هنگام درمان ارتودنسی و بعد از آن نیاز است تا بیمار به طور منظم وضعیت دندان های خود را توسط دندانپزشک زیبایی بررسی کند . در طی این جلسات دستگاه ها فعال و تنظیم می شوند ،در نتیجه روند درمان به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان انجام می شود .

مراقبت-های-بعد-از-ارتودنسی-دندان

 رعایت کردن بهداشت دهان و دندان ها

در صورتی که فرد بعد از درمان ارتودنسی بهداشت دندان و دهان خود را رعایت نکند ،مشکلات بسیاری را سبب می شود . ارتودنسی دندان به دلیل مشخصاتی که دارد ،می تواند عامل تجمع باکتری ها و پوسیدگی دندان ها شناخته شود .

در کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد بعد از ارتودنسی دندان ها در رابطه با مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان ها به بیمار خود  آموزش های لازم را می دهند .

در این راستا چگونگی تمیز کردن دندان ها با وجود دستگاه های ارتودنسی  ثابت توضیح داده می شود تا بیمار با رعایت این نکات و بهداشت دهان و دندان خود مراقبت های لازم را داشته باشد و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کند .

تمیز کردن دندان ها با دستگاه ارتودنسی بسیار مشکل تر از دندان های بدون دستگاه ارتودنسی است  . بهتر است بعد از مسواک کردن دندان های خود از تمیز شدن آن ها اطمینان یابید و این کار را بادقت کافی انجام دهید .

آموزش مسواک زدن دندان ها با وجود بریس

  • مسواک باید با کف دهان موازی باشد و به صورت عمودی بر پهلوی دندان ها قرار بگیرد . با حرکت دادن سر مسواک به صورت حرکات مدور و چرخشی قوس لثه و  دندان ها را تمیز کنید .
  • برای هر دندان بهتر است که چند ثانیه وقت بگذارید و از تمیز شدن آن اطمینان یابید.
  • در هنگام مسواک زدن دندان ها باید تمام نکات را مدنظر داشته باشید ،نقاط زیر سیم ها ،داخل دندان ها ،دندان های انتهایی و سقف دهان از مناطقی هستند که در صورت عدم رعایت بهداشت می تواند عواقب پوسیدگی و خرابی دندان را داشته باشند .

در کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد خدمات زیر ارائه می گردد

لمینیت دندان 

ایمپلنت دندان

کامپوزیت دندان

بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *