معایب-کامپوزیت-دندان

معایب کامپوزیت دندان

در مقالات پیشین در رابطه با کامپوزیت دندان توضیح داده شده است . در این مقاله پیرو معایب کامپوزیت دندان صحبت می کنیم .

کامپوزیت دندان ماده ای دارد که نوععی رزین کامپوزیت می باشد که به دندان ها چسبیده می شود . دندانپزشک زیبایی قبل از انجام کامپوزیت ابتدا پوسیدگی ایجاد شده در دندان را باید برطرف کند . مهمترین مزیت کامپوزیت دندان نتراشیدن دندان می باشد که بر  خلاف سایر روش ها آسیب کمتری به دندان ها وارد می کند . دندانپزشک بعد از اینکه پوسیدگی را در دندان بیمار بر طرف کرد کامپوزیت دندان را  استفاده می کند و تنها ممکن است که مقدار کمی از دندان ها تراشیده شوند ،آن هم برای برطرف کردن پوسیدگی دندان . در نتیجه این امر بافت دندان برای بیمار از بین نمی رود .

معایب کامپوزیت دندان نسبت به آمالگام

  • امروزه کامپوزیت دندان نسبت به آمالگام بیشتر استفاده می شود . اگر بخواهیم معایب کامپوزیت دندان را نام ببریم می توانیم بگوییم که کامپوزیت دندان نسبت به آمالگام شکست های بیشتری از خود نشان می دهد و از استحکام پایین تری برخوردار می باشد .
  • درمان با کمک کامپوزیت دندان می تواند به نسبت نیاز به وقت بیشتری داشته باشد .
  • کامپوزیت دندان به مرور زمان آب و رنگدانه ها را به خود جذب می کند که می تواند عاملی در تغییر رنگ کامپوزیت دندان باشد .

معایب-کامپوزیت-دندان

کامپوزیت دندان در چه مواردی کاربرد ندارد

می توان گفت کامپوزیت دندان محدودیت هایی دارد .در صورتی که پوسیدگی شدید باشد و بافت زیادی از دندان را آسیب زده باشد و یا در مواردی که پوسیدگی های زیر لثه ای در فرد ایجاد شده باشد در نتیجه دندانپزشک نمی تواند خون و براق را در زمان درمان کنترل کند در نتیجه این موارد از استفاده از کامپوزیت دندان ممانعت می کند .

در حالت کلی می توان گفت افرادی که به نسبت به بهداشت دهان خود اهمیت می دهند می توانند درمان با کامپوزیت دندان را استفاده کنند .زیرا در این افراد که به نسبت بهداشت دهان و دندان خود را بهتر رعایت می کنند ،کامپوزیت دندان موفق تر عمل می کند . اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به بهداشت دهان و البته دندان هایتان اهمیت نمی دهید بهتر است بجای استفاده از کامپوزیت دندان از آمالگام برای درمان خود استفاده کنید

کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد  به عنوان یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی در سعادت آباد شناخته شده است . دندانپزشکی در سعادت آباد بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند و با کادر مجرب خود سعی در ارائه بهترین خدمات را دارند.

در کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد خدمات زیر ارائه می گردد

لمینیت

ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *