کامپوزیت چیست

کامپوزیت چیست

کامپوزیت دندان ترکیی از یک ماده زمینه ای (ماتریکس) رزینی می باشد و با ذراتی به نام فیلر در اندازه ها و اشکال مختلف پر می شود و استحکام می یابد .

کامپوزیت دندان به صورت خمیری می باشد و در اثر تابش نور  با طول موج های خاصی ،سخت و سفت می شود و بعد از پولیش و پرداخت شبیه به نسج دندان می شود .

 موارد کاربرد کامپوزیت

کامپوزیت ها جز دسته مواد پرمصرف در شاخه دندانپزشکی می باشد .

از آن جایی که کامپوزیت ها با درجات مختلفی از استحکام و پولیش پذیری ساخته می شوند و ضریب انکسار نوری متنوعی دارند ، می توان از آنها در پر کردگی های جزئی دندان های جلو و دندان های آسیا و پر کردگی های وسیع تر دندان های تخریب شده ، دندان های شکسته ، بدشکل و بد رنگ ، پر کردن فضاهای بین دندانی و … استفاده کرد.

لازم به ذکر است که ، کامپوزیت هایی که به طور تخصصی برای درمان های زیبایی به کار گرفته می شوند بسیار اندک و انگشت شمار هستند. هر کامپوزیتی را نمی توان به این خاطر که سفید و مستحکم است به اسم کار زیبایی روی دندان گذاشت.

کامپوزیت-چیست

 روش استفاده از کامپوزیت ها در درمان های زیبایی

همانطور که گفته شد ،کامپوزیت هایی که یه صورت تخصصی برای درمان های زیبایی به کار گرفته می شود بسیار کم و محدود می باشند . نمی توان از هر کامپوزیتی که سفید و مستحکم است به عنوان زیبایی بر روی دندان ها استفاده کرد .

 کامپوزیت های زیبایی علاوه بر دارا بودن طیف رنگی قابل قبول ، قابلیت بازسازی لایه به لایه انساج دندان یعنی مینا و عاج را داشته باشند ، بسیار عالی پولیش شوند و در عین حال مستحکم باشند تا بتوانند درخشندگی و طبیعی بودن یک دندان واقعی را القا کنند.

ماندگاری کامپوزیت ها به فاکتور های مختلفی مثل مواد اصلی کامپوزیت ،مراقبت های پس از درمان و همچنین عادت های رفتاری بیمار  بستگی دارد .

اما می توان به طور میان گفت کامپوزیت ها بین 3-5 سال ماندگاری دارند .

کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد  به عنوان یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی در سعادت آباد شناخته شده است . دندانپزشکی در سعادت آباد بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند و با کادر مجرب خود سعی در ارائه بهترین خدمات را دارند.

در کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد خدمات زیر ارائه می گردد

لمینیت

ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

 

ارسال پاسخ

1 × 3 =